KAHVEMİZİN ÖZELLİKLERİ


Kahve çekirdeğimizi Brezilya'dan Uni Cafe adlı organizasyondan direkt ithalat yapan İzmir'deki Aydoğanlar firması aracılığı ile alıyoruz. Kahvemizin cinsi Mountain (Dağ Kahvesi) olup Rio 3 Arabica tipidir. Araştırmalarımız sonucu Türk damak tadına en uygun cins olduğunu tespit ederek sadece bu cinsi kullanmaktayız.

Kahvenin kavrulma rengine özel itina gösterip müşterilerimizin arzusuna göre az kavrulmuştan çok kavrulmuşa kadar müşterimizin istediği kıvamda kavurmaktayız. Çekim safhasında kahvemizin ince olması için makinalarımızın bakımı periyodik olarak bizzat kendimiz tarafından yapılmaktadır.

Bir Türk Kahvesi'nin lezzetli ve güzel olması için:
  • Çiğ kahvenin iyi cins olması
  • Güzel kavrulması
  • Gayet ince bir şekilde çekilmesi
  • Kahveyi pişirenin de özenli ve doğru şekilde pişirmesi gerekmektedir.

Bizim kahvemiz hergün taze olarak kavrulup çekilir. Müşterilerimizin aldıkları kahveyi mümkünse az ve sık almalarını tavsiye ederiz. Gelme imkanları kısıtlı ise hava almayacak cam kaplarda 25-30 gün muhafaza edebilirler. Kahve 25-30 günü geçtikten sonra ilk günkü tazeliğini ve nefisliğini yavaş yavaş kaybeder. Kahvemizi dükkanımıza gelme imkanı kıstlı, uzun yola götürecek müşterilerimiz için daha uzun süre korunmasını sağlayacak alimunyum ambalajlarımızda sunmaktayız.